TOSHIBA Klima Sıcak Ayarı Nasıl Yapılır?

Çetin kış şartları ya da soğuk havalar belirleyici olmaya başladığı zaman Toshiba klima sıcaklık ayarı ile eviniz, ofisiniz, benzeri yaşam alanlarınızın iklimlendirmesini özelleştirebilirsiniz. Kompakt, yalın ve anlaşılır tasarımı sayesinde ilgili işlemleri kolayca yapabilmenizi sağlayan Toshiba klimaları, pratik arayüzü ile de kullanıcı dostu. Yazın serinliği ve sıcak havası geride kalmaya başladığında ya da sonbahar şartlarındayken siz de Toshiba klima ısıtma ayarını devreye sokarak güvenli ve sıcak yuvanızda aileniz ile beraber vakit geçirebilirsiniz. Benzer şekilde ofis çalışanlarınızın da ideal hava şartlarında çalışmaya devam edebilmesi için, iş yerinizdeki Toshiba klimanızın / klimalarınızın ayarını yapabilir ve sıcak hava akışını sağlayabilirsiniz. İçeriğimizi takip ederek siz de Toshiba klima sıcaklık ayarı nasıl yapılıyor kolayca öğrenebilirsiniz.

Toshiba Klima Kumandası İle Sıcaklık Ayarları

Toshiba klima sıcak ayarı nasıl yapılır öğrenmek ve yeri geldiğinde sıcak hava akışını sağlamak için, cihazınızın kumandası ile ilgili bilgileri öğrenmeniz elzem. Teslimat ile beraber gelen kullanım kılavuzu aracılığıyla da öğrenebileceğiniz bu sistemde, klima kumandanızın belli başlı tuşları sıcaklık ayarını devreye sokmanızı sağlıyor. Toshiba klima kumanda sıcak ayarı için önce klima kumandanızın kapalı olup olmadığını bilmeniz gerekiyor. Ardından kapalı ise “açma – kapama” tuşuna basarak klima kumandanızı aktifleştirebilirsiniz. Daha sonra kumandadaki çeşitli çalışma modlarından ısıtmayı seçebilmeniz gerekiyor. Bunun için de kumandanızdaki “MODE” tuşuna, kumanda ekranında Güneş sembolü ortaya çıkana kadar art arda basmalısınız. “MODE” tuşuna art arda basmaya başladığınız zaman, klima sisteminizin çalışma modlarına ait semboller çıkmaya başlar. Bunlardan Güneş sembolü karşınıza çıkıncaya kadar basmaya devam edebilirsiniz. Toshiba klima ısıtma ayarı için Güneş sembolüne geldiğiniz zaman uygun bir sıcaklık derecesi belirlemeniz gerekiyor. Bu dereceyi belirlemek için de “TEMP yukarı (▲)” ya da “TEMP aşağı (▼)” tuşlarından yardım alabilirsiniz. Bu sayede Toshiba klima sıcaklık ayarından yararlanabilirsiniz. Yukarı ve aşağı tuşlarına basarken de kumanda ekranına bakmanız gerekiyor. Böylelikle ayarladığınız sıcaklık derecesini görebilir ve ideal dereceye ulaşabilirsiniz. Bu sayede Toshiba klima kış sıcak ayarı yönlendirmeleriniz ile beraber ideal seviyeye gelecektir.

Toshiba Klima Sıcaklık Ayarında Fan Hızı

Yukarıda tarif edilen işlemleri eksiksiz ve doğru biçimde tamamladıysanız sıra fan ayarlarını yapmaya geliyor. Bildiğiniz gibi klimalardaki fanlar, üfleme hızının ne kadar olacağını belirlemesi bakımından önem arz ediyor. Sıcaklık derecenizi belirledikten sonra kumandanızdaki “FAN” tuşundan yardım alabilirsiniz. Bu sayede klimanızın üfleme hızını ayarlayabilirsiniz. Sıcaklık derecesi ile fan, yani üfleme hızının birbiri ile aynı olmadığını bilmekte de yarar var. Örneğin, sıcaklığın 24 derece olarak ayarlandığı bir klimada, fan bu sıcaklığın ne kadar hızda üfleneceğini seçmenizi sağlıyor. Kumandanızdaki “FAN” tuşuna her bastığınızda ise üfleme hızı değişecektir. Bu sayede Toshiba klima kumanda kış ayarı konusunda kolaylıkla özelleştirmelerinizi tamamlayabilirsiniz. Belirlediğiniz sıcaklık derecesinin ne kadar hız ile üfleneceğini de fan ayarları sayesinde kolayca yapabilirsiniz. Toshiba klima sıcaklık ayarını bu sayede istediğiniz seviyeye çekebilir, azaltabilir ya da artırabilirsiniz.

Toshiba Klimayı Hangi Sıcaklık Derecesine Almalıyım?

Artık Toshiba klima sıcaklık ayarı ile ilgili tüm bilgilere sahipsiniz ve kış şartlarında yaşam alanınızı dilediğiniz gibi ısıtabiliyorsunuz. Peki klimanız kaç derecede çalışmalı? Ne kadarlık bir sıcaklık seviyesi ortam için idealdir? Az ya da fazla sıcaklık dereceleri ortamı, ortamdaki bireyleri nasıl etkiler? Tüm bu soruların yanıtlarını bilmeniz de ideal sıcaklık seviyesini ayarlarken avantajınıza olacaktır. Örnek vermek gerekirse, sıcaklık ayarında ideal dereceler 23 ila 24 arası olarak gösteriliyor. Bu tabii ki yaklaşık bir değer olması bakımından önemli. Bu dereceler mekânın özelliklerine, ortamda bulunan kişi sayısına ve hava şartlarına göre de değişebiliyor. 24 derecenin üzerinde bir sıcaklık genellikle sağlıklı bir çalışma ortamına izin vermiyor. Bu nedenle ofis ortamlarında Toshiba klima sıcaklık ayarını 22 – 23 yapmanız mümkün. Mekândaki kişi sayısının normalden fazla olduğu şartlarda ise sıcaklık değerini birkaç derece daha düşürebilirsiniz. Aşırı sıcaklık uyku hâline, yorgunluğa ve benzeri problemlere neden olabileceği için ideal dereceyi bulmakta yarar var. Dilerseniz İletişim sayfamızdaki irtibat kanalları aracılığıyla bize ulaşarak da tüm merak ettiklerinize yanıt alabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.