Blog

Konsol Tipi Klima Nedir, Ne İşe Yarar?

Konsol Tipi Klima Nedir, Ne İşe Yarar?

Konsol tipi klima adından da anlaşılabileceği üzere, daha çok duvar kenarında, önünde konumlandırılan, hem alttan hem üstten üfleme yapabilen klima çeşitleri. Şık görünümü ile yaşam alanlarını da süsleyebilen konsol klima modelleri, etkili filtre sistemi ile de yüksek kalite bir hava akışı sağlıyor. Evlerden ofislere kadar farklı pek çok iç ortamda kullanılabilen konsol tipi klimalar, bu açıdan geniş bir kitleye de hitap ediyor.

Klima Dış Ünite Temizliği Nasıl Yapılır?

Klima Dış Ünite Temizliği Nasıl Yapılır?

Klimalar, yaz veya kış fark etmeksizin kapalı alanların ortam sıcaklığını ayarlamada onlarca yıldır faydalanılan kullanışlı ürünlerden. Günümüzde çoğu evde karşımıza çıkan bu ürünler sayesinde yaz kış evlerimizde bunalmadan ya da üşümeden vakit geçirmek mümkün oluyor.

HEPA Filtrenin Faydaları

HEPA Filtrenin Faydaları

Günümüzde pek çok evde görünür olan klimalar, hayatlarımızın artık olmazsa olmaz birer parçası konumunda. Hem iklimlendirme hem de hava temizleyici görevi üstlenen bu cihazlar sayesinde ortamları dilediğimiz sıcaklıklara getirmekle kalmıyor, mekanların hava kalitesini de artırabiliyoruz.

Multi Split Klima Nedir? Özellikleri Nelerdir?

Multi Split Klima Nedir? Özellikleri Nelerdir?

Klimalar, farklı ortam ihtiyaçlarına cevap vermek üzere farklı biçimlerde ve türlerde tasarlanıyor. Bulunduğunuz yerde daha rahat ve sağlıklı vakit geçirmek için yararlandığınız bu cihazlar, gerektiğinde ortamın ısınını düşürürken gerektiğinde yükseltmek için de pekala kullanılabiliyor. Hatta havada asılı kalan toz ve partikülleri filtreleyerek odanızın havasını bile yeniliyor.

Klima Neden Koku Yapar?

Klima Neden Koku Yapar?

Klimalar hem yaz hem kış aylarında, ortam sıcaklığını belli bir seviyeye çekmek amacıyla faydalanılan kullanışlı teknolojik cihazlar arasında yer alıyor. Yaz sıcaklarından bunaldığımızda klimaların serinletme özelliğiyle kendimize gelebilir, kışın da sevdiklerimizle üşümeden vakit geçirebiliriz. Ancak her elektronik alet gibi klimalarda da zaman zaman istenmeyen durumlar baş gösterebilir.

Klima Montajı ile İlgili Merak Edilen Her Şey

Klima Montajı ile İlgili Merak Edilen Her Şey

Özellikle sıcak havalarda, kapalı mekanlarda bunalmadan vakit geçirmenin ideal çözümü olan klimalar, günlük hayatların bir parçası olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Siz de evinize bir duvar tipi klima satın aldığınızda montajını yaptırmak için, elinizdeki cihazın markasının yetkili servisinden destek almanız, bu işteki en garanti yoldur. Zira klima montajı ustalık gerektiren bir iş kolu.

Klima Neden Isıtmaz?

Klima Neden Isıtmaz?

Kapalı ortamlarda her mevsim rahat olmak adına yararlandığımız iklimlendirme cihazlarından olan klimalar sadece evlerin değil; AVM, ofis, hastane, okul, otel ve benzeri tüm sosyal ortamların vazgeçilmezi. Ancak her çeşit teknolojik alet gibi klimalar da arada sırada belli arızalar verebiliyor. Klima kullananların sıklıkla karşılaştığı aksaklıklar biri de ısıtmama sorunu.

VRF Klima Sistemleri Bakımı Nasıl Yapılır?

VRF Klima Sistemleri Bakımı Nasıl Yapılır?

VRF klima sistemleri hem ev hem ofislerde konfor sağlayan, yaz kış kullanım imkanı sunan kullanışlı cihazlar olarak karşımıza çıkıyor. Her klima modelinde olduğu gibi VRF klima sistemlerinde de cihazların bakımı ve temizliği bir hayli önemli oluyor. Hem cihaz ömrünü uzatan hem de daha iyi performans vermesini sağlayan VRF klima sistemi bakımı nasıl yapılır ve nelere dikkat edilmelidir, gelin birlikte bakalım.

Klimada Sıcak Mod Çalışmıyor, Ne Yapmalı?

Klimada Sıcak Mod Çalışmıyor, Ne Yapmalı?

Klimanız evinizi soğutuyor olabilir ancak klimanızın ısıtma modunun düzgün bir biçimde çalışmadığını gözlemleyebilmiş olabilirsiniz. Klimanız evi soğutuyor ancak klima sıcak mod çalışmıyor ise sistemde bir veya birden fazla arıza veya hata meydana gelmiş olabilir. Çoğu zaman bu sorunlar kolayca giderilebilir veya önlenebilir, ancak bazen de yetkili bir klima servisinden destek almak gerekebilir.

En Yaygın Polen Alerjisi Belirtileri ve Çözümleri

En Yaygın Polen Alerjisi Belirtileri ve Çözümleri

Polen alerjisi pek çok insanın bahar ve yaz aylarında karşılaştığı rahatsızlıklardan biri. Baharın gelmesiyle birlikte pek çok kişinin korkulu rüyası olmaya başlayan polen alerjisi, halk arasında saman nezlesi olarak da bilinir. Yeşilliklerin ve çiçeklerin canlanmaya başlamasıyla polenler de ortaya çıkmaya başlar.

1 2 3 4 5 6 7
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.