E-BÜLTEN ABONELİĞİ
Kampanya ve yeniliklerden ilk siz haberdar olun, e-bülteninizi girin ve bildirimlerden haberdar olun.
Blog

Klima Dış Ünite Temizliği

Klima Dış Ünite Temizliği

Yaşam alanlarımızın havasını arzu ettiğimiz gibi şekillendirebilmemize olanak sunan klimalar, düzenli olarak temizlenmesi ve bakım yapılması gereken cihazlar arasında yer alıyor. Evinizde ya da ofisinizde kullandığınız klimaların iç-dış üniteleri bulunduğu ortam ve konumu sebebi ile yoğun toz kütlelerine maruz kalır. Bu sebeple yaz ve kış sezonunda -yılda 2 kez olmak üzere- klima bakımı yaptırmanız gerekir.

HEPA Filtrenin Faydaları

HEPA Filtrenin Faydaları

Olmazsa olmazımız haline gelen klimalar evde, işyerlerinde kısacası hayatımızın pek çok alanında bizlere eşlik ediyor. Çoğu zaman uzun saatler boyunca kullandığımız klimaları seçerken birtakım kriterlere dikkat etmemiz gerekiyor. Klima seçimi yaparken en çok dikkat etmemiz gereken kriterlerden biri klimanın HEPA filtre özelliğinin bulunması olmalıdır.

Multi split klima nedir? Avantajları, dezavantajları nelerdir?

Multi split klima nedir? Avantajları, dezavantajları nelerdir?

 Multi split klima nedir, avantajları ve dezavantajları nelerdir, nerelerde kullanılabilir gibi tüm soruların yanıtına gelin hep birlikte bakalım! Eğer siz de yeni bir klima satın almayı düşünüyor ve klima çeşitleri hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız bu yazımızda merak ettiğiniz soruların yanıtına ulaşabilirsiniz.

Klima Neden Koku Yapar?

Klima Neden Koku Yapar?

Yüksek konfor sunan iklimlendirme cihazları arasında yer alan klimalar dört mevsim kullanılabilen cihazlardır. Yaz aylarında ortama serinlik kış aylarında ise sıcaklık katan klima modelleri ile siz de yaşam alanlarınızın havasını dilediğiniz gibi değiştirebilirsiniz. Pek çok elektronik cihazda olduğu gibi klimalarda da kimi zaman çeşitli arızalar ve istenmeyen durumlar meydana gelebilir. Klimalarda sıklıkla karşılaşılan sorunlardan biri koku sorunudur. Bu sorunla karşılaşan herkes klima neden koku yapar diye merak ediyor.

Klima Montajı Hakkında Merak Edilenler

Klima Montajı Hakkında Merak Edilenler

İklimlendirme sistemleri arasında önemli bir yere sahip olan klimalar yılın dört mevsimi evlerde ve işyerlerinde tercih ediliyor. Yaz aylarında serinleme kış aylarında ise ısınma ihtiyacımızı karşılayabilen işlevsel cihazlar olan klimalar, mekanların çeşitli noktalarına monte edilerek kullanılıyor. Klima montajı son derece dikkat edilmesi ve titiz davranılması gerekilen bir konu.

Toshiba Klima Arıza Kodları Nelerdir?

Toshiba Klima Arıza Kodları Nelerdir?

Kış aylarında ısınmak yaz aylarında ise serinlemek için kullandığımız klimalar son derece işlevsel iklimlendirme cihazlarından biridir. Yaşam alanlarımızı arzu ettiğimiz koşullarda iklimlendirebilmemize olanak sunan klimalarda zaman zaman çeşitli arızalar meydana gelebilir. Klima arıza kodları ile kullandığınız klimanın arızasının ne olduğu kolayca anlayabilir ve buna uygun bir çözüm bulabilirsiniz. 

Inverter Klima Nedir?

Inverter Klima Nedir?

Ortam sıcaklığını istenilen seviyede tutmaya yarayan klimalar dört mevsim kullanılabilen iklimlendirme cihazları arasında yer alıyor. Klimalar, özellikle yaz aylarında serinlemek için kullanılsa da pek çok ılıman bölgede kış aylarında ısınmak için de tercih edilebiliyor. Enerji tasarrufunun ön plana çıktığı klima çeşitlerinden yüksek verimliliğinin önde olduğu klima çeşitlerine kadar pek çok farklı klima seçeneği bulunuyor. Bu klima seçeneklerinden biri de inverter klimalar.

Klima Neden Isıtmaz?

Klima Neden Isıtmaz?

Daha konforlu ve verimli yaşam alanları için kapalı ortamların havasını  soğutan, nemini alan, isteğe bağlı olarak ısıtan toz ve partikülleri filtre eden cihazlar olan klimalar hem evlerde hem de işyerlerinde sıklıkla tercih ediliyor. Teknolojinin ilerlemesiyle birlikte daha az enerjiyle daha fazla verim sunan klimalar, zaman zaman çeşitli arıza ve sorunlarla da karşılaşabiliyor. Klima kullanıcılarının en çok karşılaştığı sorunlar arasında ise ısıtmama sorunu yer alıyor. Peki klima neden ısıtmaz?

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.