Blog

Konsol Tipi Klima Nedir, Ne İşe Yarar?

Konsol Tipi Klima Nedir, Ne İşe Yarar?

Konsol tipi klima adından da anlaşılabileceği üzere, daha çok duvar kenarında, önünde konumlandırılan, hem alttan hem üstten üfleme yapabilen klima çeşitleri. Şık görünümü ile yaşam alanlarını da süsleyebilen konsol klima modelleri, etkili filtre sistemi ile de yüksek kalite bir hava akışı sağlıyor. Evlerden ofislere kadar farklı pek çok iç ortamda kullanılabilen konsol tipi klimalar, bu açıdan geniş bir kitleye de hitap ediyor.

Klima Dış Ünite Temizliği Nasıl Yapılır?

Klima Dış Ünite Temizliği Nasıl Yapılır?

Klimalar, yaz veya kış fark etmeksizin kapalı alanların ortam sıcaklığını ayarlamada onlarca yıldır faydalanılan kullanışlı ürünlerden. Günümüzde çoğu evde karşımıza çıkan bu ürünler sayesinde yaz kış evlerimizde bunalmadan ya da üşümeden vakit geçirmek mümkün oluyor.

HEPA Filtrenin Faydaları

HEPA Filtrenin Faydaları

Günümüzde pek çok evde görünür olan klimalar, hayatlarımızın artık olmazsa olmaz birer parçası konumunda. Hem iklimlendirme hem de hava temizleyici görevi üstlenen bu cihazlar sayesinde ortamları dilediğimiz sıcaklıklara getirmekle kalmıyor, mekanların hava kalitesini de artırabiliyoruz.

Multi Split Klima Nedir? Özellikleri Nelerdir?

Multi Split Klima Nedir? Özellikleri Nelerdir?

Klimalar, farklı ortam ihtiyaçlarına cevap vermek üzere farklı biçimlerde ve türlerde tasarlanıyor. Bulunduğunuz yerde daha rahat ve sağlıklı vakit geçirmek için yararlandığınız bu cihazlar, gerektiğinde ortamın ısınını düşürürken gerektiğinde yükseltmek için de pekala kullanılabiliyor. Hatta havada asılı kalan toz ve partikülleri filtreleyerek odanızın havasını bile yeniliyor.

Klima Neden Koku Yapar?

Klima Neden Koku Yapar?

Klimalar hem yaz hem kış aylarında, ortam sıcaklığını belli bir seviyeye çekmek amacıyla faydalanılan kullanışlı teknolojik cihazlar arasında yer alıyor. Yaz sıcaklarından bunaldığımızda klimaların serinletme özelliğiyle kendimize gelebilir, kışın da sevdiklerimizle üşümeden vakit geçirebiliriz. Ancak her elektronik alet gibi klimalarda da zaman zaman istenmeyen durumlar baş gösterebilir.

Klima Montajı ile İlgili Merak Edilen Her Şey

Klima Montajı ile İlgili Merak Edilen Her Şey

Özellikle sıcak havalarda, kapalı mekanlarda bunalmadan vakit geçirmenin ideal çözümü olan klimalar, günlük hayatların bir parçası olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Siz de evinize bir duvar tipi klima satın aldığınızda montajını yaptırmak için, elinizdeki cihazın markasının yetkili servisinden destek almanız, bu işteki en garanti yoldur. Zira klima montajı ustalık gerektiren bir iş kolu.

Klima Neden Isıtmaz?

Klima Neden Isıtmaz?

Kapalı ortamlarda her mevsim rahat olmak adına yararlandığımız iklimlendirme cihazlarından olan klimalar sadece evlerin değil; AVM, ofis, hastane, okul, otel ve benzeri tüm sosyal ortamların vazgeçilmezi. Ancak her çeşit teknolojik alet gibi klimalar da arada sırada belli arızalar verebiliyor. Klima kullananların sıklıkla karşılaştığı aksaklıklar biri de ısıtmama sorunu.

VRF Klima Montajı Nasıl Yapılır?

VRF Klima Montajı Nasıl Yapılır?

Günümüzde klima ve havalandırma sistemleri sıklıkla kullanılan iklimlendirme alternatifleri arasında yer almakta. VRF klima sistemleri de bu iklimlendirme seçenekleri içindeki önemli bir eleman. Esnek montaj seçenekleri ve yüksek enerji verimliliği ile sıklıkla tercih edilen VRF klimalar, kullanım açısından da kolay bir yapıya sahip. Kullanım alanları ise genellikle büyük binalar ve işletmelerdir.

Klima Motoru Ses Yapıyor, Neden Olabilir?

Klima Motoru Ses Yapıyor, Neden Olabilir?

Sıcak yaz günlerinde serinleten, soğuk kış günlerinde içinizi ısıtan klimalar konforlu bir yaşam alanı oluşturmanıza yardımcı olur. Klimalar çoğunlukla rahatsız etmeyecekleri bir ses düzeyinde veya sessiz çalışır. Fakat kimi zaman gerek kullanım sonucu gerekse farklı sorunlar nedeniyle sesli çalışabilir. Kullanıcılar tarafından da klima motoru ses yapıyor, şikayetleri bu sorunun rahatsız edici olduğunun da bir göstergesi. Sesli çalışan klima motoru keyifli ortamınızın tadını çıkarmanıza engel olabilir.

Klima Kompresörü Devreye Girmiyor, Ne Yapmalı?

Klima Kompresörü Devreye Girmiyor, Ne Yapmalı?

Günümüzde sık kullanılan iklimlendirme sistemlerinden bir olan klimalar, yaz kış evlerimizi ideal sıcaklığa getirmemize yardımcı oluyor. Yaşam alanları için önemli bir konfor unsuru klimalar sıcak ve soğuk havaların vazgeçilmezleri arasında. Fakat kullanıma bağlı olarak zaman zaman arızalanabiliyor.

1 2 3 4 5 6 7
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.