Blog

Multi Split Klima Nedir? Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir?

Multi Split Klima Nedir? Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir?

Multi split klima tek bir dış üniteye bağlı birden çok split sistemine deniyor. Ev, ofis, hastane, kafeterya, yazlık, okul gibi akla gelebilecek pek çok mekânda tek bir dış ünitenin kontrol ettiği birden fazla klimaya sahip olmak için multi split klimalar kullanılıyor.

Klima Dış Ünite Temizliği Nasıl Yapılır?

Klima Dış Ünite Temizliği Nasıl Yapılır?

Klimalar, yaz veya kış fark etmeksizin kapalı alanların ortam sıcaklığını ayarlamada onlarca yıldır faydalanılan kullanışlı ürünlerden. Günümüzde çoğu evde karşımıza çıkan bu ürünler sayesinde yaz kış evlerimizde bunalmadan ya da üşümeden vakit geçirmek mümkün oluyor.

HEPA Filtrenin Faydaları

HEPA Filtrenin Faydaları

Günümüzde pek çok evde görünür olan klimalar, hayatlarımızın artık olmazsa olmaz birer parçası konumunda. Hem iklimlendirme hem de hava temizleyici görevi üstlenen bu cihazlar sayesinde ortamları dilediğimiz sıcaklıklara getirmekle kalmıyor, mekanların hava kalitesini de artırabiliyoruz.

Multi Split Klima Nedir? Özellikleri Nelerdir?

Multi Split Klima Nedir? Özellikleri Nelerdir?

Klimalar, farklı ortam ihtiyaçlarına cevap vermek üzere farklı biçimlerde ve türlerde tasarlanıyor. Bulunduğunuz yerde daha rahat ve sağlıklı vakit geçirmek için yararlandığınız bu cihazlar, gerektiğinde ortamın ısınını düşürürken gerektiğinde yükseltmek için de pekala kullanılabiliyor. Hatta havada asılı kalan toz ve partikülleri filtreleyerek odanızın havasını bile yeniliyor.

Klima Neden Koku Yapar?

Klima Neden Koku Yapar?

Klimalar hem yaz hem kış aylarında, ortam sıcaklığını belli bir seviyeye çekmek amacıyla faydalanılan kullanışlı teknolojik cihazlar arasında yer alıyor. Yaz sıcaklarından bunaldığımızda klimaların serinletme özelliğiyle kendimize gelebilir, kışın da sevdiklerimizle üşümeden vakit geçirebiliriz. Ancak her elektronik alet gibi klimalarda da zaman zaman istenmeyen durumlar baş gösterebilir.

Klima Montajı ile İlgili Merak Edilen Her Şey

Klima Montajı ile İlgili Merak Edilen Her Şey

Özellikle sıcak havalarda, kapalı mekanlarda bunalmadan vakit geçirmenin ideal çözümü olan klimalar, günlük hayatların bir parçası olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Siz de evinize bir duvar tipi klima satın aldığınızda montajını yaptırmak için, elinizdeki cihazın markasının yetkili servisinden destek almanız, bu işteki en garanti yoldur. Zira klima montajı ustalık gerektiren bir iş kolu.

TOSHIBA Klima Arıza Kodları Nelerdir?

TOSHIBA Klima Arıza Kodları Nelerdir?

Hem yaz hem kış aylarında kullandığımız klimalar farklı oda büyüklükleri ve kapasite gereksinimleri gözetilerek tercih ediliyor. Siz de ihtiyacınıza yönelik bir klima satın alarak bulunduğunuz mekanlarda aradığınız konfora kavuşabilirsiniz. Ancak her elektronik alette olabileceği gibi iklimlendirme cihazları olan klimalarda da zaman zaman arızalar baş gösterebilir.

Inverter Klima Nedir, Özellikleri Nelerdir?

Inverter Klima Nedir, Özellikleri Nelerdir?

Bu yazımıza Inverter klima nedir? sorusuna yanıt arayarak başlayalım. Inverter klimalar, kompresörlerdeki güç kaynağı frekansı ayarlaması sonucu ısıtma ve soğutma kapasitesi değişebilen klima anlamına geliyor. Kelime anlamı da "dönüştürücü klima" olan inverter klima, sıcağı ve soğuğu istediğiniz dereceye getirmek için ideal.

Klima Neden Isıtmaz?

Klima Neden Isıtmaz?

Kapalı ortamlarda her mevsim rahat olmak adına yararlandığımız iklimlendirme cihazlarından olan klimalar sadece evlerin değil; AVM, ofis, hastane, okul, otel ve benzeri tüm sosyal ortamların vazgeçilmezi. Ancak her çeşit teknolojik alet gibi klimalar da arada sırada belli arızalar verebiliyor. Klima kullananların sıklıkla karşılaştığı aksaklıklar biri de ısıtmama sorunu.

TOSHIBA Klima Soğuk Ayarı Nasıl Yapılır?

TOSHIBA Klima Soğuk Ayarı Nasıl Yapılır?

Toshiba klima soğuk ayarı iklimlendirme cihazınızın kumandası aracılığıyla kolayca gerçekleştirilebilir. Özellikle yaz aylarında ya da sıcak hava şartlarının hâkim olduğu dönemlerde bu ayarlamaları kullanarak evinizi, ofisinizi, yaşam alanınızı soğutabilirsiniz. Kompakt, sade ve kullanıcı dostu tasarıma sahip kumandanız sayesinde Toshiba klima soğuk ayarlarını gerçekleştirebilir, ortam havasında dilediğiniz sirkülasyonu sağlayabilirsiniz.

1 2
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.