İpucu Avcısı

HEPA Filtrenin Faydaları

HEPA Filtrenin Faydaları

Günümüzde pek çok evde görünür olan klimalar, hayatlarımızın artık olmazsa olmaz birer parçası konumunda. Hem iklimlendirme hem de hava temizleyici görevi üstlenen bu cihazlar sayesinde ortamları dilediğimiz sıcaklıklara getirmekle kalmıyor, mekanların hava kalitesini de artırabiliyoruz.

Klima Motoru Ses Yapıyor, Neden Olabilir?

Klima Motoru Ses Yapıyor, Neden Olabilir?

Sıcak yaz günlerinde serinleten, soğuk kış günlerinde içinizi ısıtan klimalar konforlu bir yaşam alanı oluşturmanıza yardımcı olur. Klimalar çoğunlukla rahatsız etmeyecekleri bir ses düzeyinde veya sessiz çalışır. Fakat kimi zaman gerek kullanım sonucu gerekse farklı sorunlar nedeniyle sesli çalışabilir. Kullanıcılar tarafından da klima motoru ses yapıyor, şikayetleri bu sorunun rahatsız edici olduğunun da bir göstergesi. Sesli çalışan klima motoru keyifli ortamınızın tadını çıkarmanıza engel olabilir.

Enerji Verimliliği Nedir, Nasıl Sağlanır?

Enerji Verimliliği Nedir, Nasıl Sağlanır?

Günümüzde enerji verimliliği önemli bir konu olup, enerji kaynaklarının sınırlı olması ve çevresel etkilerin artması nedeniyle önemi de artmaktadır. Peki enerji verimliliği nedir? Enerjiyi bilinçli bir şekilde kullanma anlamına gelen enerji verimliliği, kullanılan enerji kalitesini düşürmeden kullanma olarak tanımlanabilir.

Kışın Klima Kullanımı Nasıl Olmalıdır?

Kışın Klima Kullanımı Nasıl Olmalıdır?

Soğuk kış günlerinin gelmesiyle birlikte ev içerisindeki sıcaklığı korumanın önemi de artarak daha konforlu bir ortam yaratmanın yolları aranmakta. Isınma ihtiyacının arttığı kış aylarında pek çok kişi ısınma sistemlerinden biri olan klima kullanımını tercih ediyor. Klima kullanımı, yaşamın vazgeçilmez bir parçası haline gelmiş ısınma ihtiyacını karşılayan çözümlerden bir tanesidir. Klimalar yalnızca yaz aylarında serinletme amacıyla değil kışın da etkili bir ısıtma sağlayabilirler. 

Hava Kalitesi İndeksi Ne Demek?

Hava Kalitesi İndeksi Ne Demek?

Daha önce hiç hava durumu tahminlerinde hava kirliliği ve hava kalitesi hakkında "turuncu kod" gibi ifadelere yer verilmesiyle karşılaştınız mı? Tam olarak hava kalitesi indeksini işaret eden bu kodlar, hava kirliliğinin tehlikeli olduğu durumlarda toplumu uyarmak için kullanılan bir sistem olarak karşımıza çıkıyor. Ozon ve parçacık kirliliğinin yanı sıra diğer yaygın hava kirleticilerini de izleyen hava kalite indeksi, farklı medya kanallarında da düzenli olarak rapor ediliyor. Peki hava kalitesi indeksi nedir, sizi ve ailenizi nasıl etkiler ve nasıl takip edilmelidir?

Klimada Sıcak Mod Çalışmıyor, Ne Yapmalı?

Klimada Sıcak Mod Çalışmıyor, Ne Yapmalı?

Klimanız evinizi soğutuyor olabilir ancak klimanızın ısıtma modunun düzgün bir biçimde çalışmadığını gözlemleyebilmiş olabilirsiniz. Klimanız evi soğutuyor ancak klima sıcak mod çalışmıyor ise sistemde bir veya birden fazla arıza veya hata meydana gelmiş olabilir. Çoğu zaman bu sorunlar kolayca giderilebilir veya önlenebilir, ancak bazen de yetkili bir klima servisinden destek almak gerekebilir.

En Yaygın Polen Alerjisi Belirtileri ve Çözümleri

En Yaygın Polen Alerjisi Belirtileri ve Çözümleri

Polen alerjisi pek çok insanın bahar ve yaz aylarında karşılaştığı rahatsızlıklardan biri. Baharın gelmesiyle birlikte pek çok kişinin korkulu rüyası olmaya başlayan polen alerjisi, halk arasında saman nezlesi olarak da bilinir. Yeşilliklerin ve çiçeklerin canlanmaya başlamasıyla polenler de ortaya çıkmaya başlar.

Astım Hastaları İçin Hava Temizleyici: Evet mi Hayır mı?

Astım Hastaları İçin Hava Temizleyici: Evet mi Hayır mı?

Astım, akciğerlerdeki hava yollarını daraltan ve alevlendiren kronik bir hastalıktır. En yaygın astım semptomları arasında hırıltı, öksürük ve göğüste sıkışma yer alır. Bu semptomların yanı sıra semptomlar kötüleştiğinde astım atakları, alerjik reaksiyonu tetikleyen normalde zararsız maddeler olan alerjenler ve diğer tahriş edici maddeler tarafından da tetiklenebilir.

Klimalı Odada Bebek Uyutmak: Bilmeniz Gerekenler

Klimalı Odada Bebek Uyutmak: Bilmeniz Gerekenler

Her yeni ebeveynin aklındaki en yaygın soru şudur: Klimalı odada bebek uyutmak ne kadar doğru? Bu sorunun cevabına baktığımız zaman aslında klimalı odada bebek uyutmanın, süreç doğru ele alındığı sürece herhangi bir zararı olmadığını söylemek mümkün.

Depreme Karşı Kullanabileceğiniz Uygulamalar & Web Siteleri

Depreme Karşı Kullanabileceğiniz Uygulamalar & Web Siteleri

Özellikle büyük deprem felaketlerinde saniyelerle yarışıldığı bir gerçek. Benzer şekilde, teyitli bilgiye ihtiyaç duyulması da sürecin çok daha sağlıklı bir şekilde yönetilmesine ve enkaz altında kalanlara, depremzedelere yardımların daha hızlı gitmesine yardımcı olabilmekte. Tüm bunlar gereği depreme karşı bilinçlenmenin bir başka yüzü de deprem odaklı mobil uygulamalar. Deprem öncesinde, anında ya da sonrasında yararlanabileceğiniz mobil uygulamaları telefonunuza indirerek, web sitelerini kullanarak kendinizi, sevdiklerinizi depreme daha da hazırlıklı hale getirmeniz mümkün.

1 2
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.