Serinleten Konular

Konsol Tipi Klima Nedir, Ne İşe Yarar?

Konsol Tipi Klima Nedir, Ne İşe Yarar?

Konsol tipi klima adından da anlaşılabileceği üzere, daha çok duvar kenarında, önünde konumlandırılan, hem alttan hem üstten üfleme yapabilen klima çeşitleri. Şık görünümü ile yaşam alanlarını da süsleyebilen konsol klima modelleri, etkili filtre sistemi ile de yüksek kalite bir hava akışı sağlıyor. Evlerden ofislere kadar farklı pek çok iç ortamda kullanılabilen konsol tipi klimalar, bu açıdan geniş bir kitleye de hitap ediyor.

Multi Split Klima Nedir? Özellikleri Nelerdir?

Multi Split Klima Nedir? Özellikleri Nelerdir?

Klimalar, farklı ortam ihtiyaçlarına cevap vermek üzere farklı biçimlerde ve türlerde tasarlanıyor. Bulunduğunuz yerde daha rahat ve sağlıklı vakit geçirmek için yararlandığınız bu cihazlar, gerektiğinde ortamın ısınını düşürürken gerektiğinde yükseltmek için de pekala kullanılabiliyor. Hatta havada asılı kalan toz ve partikülleri filtreleyerek odanızın havasını bile yeniliyor.

VRF Klima Montajı Nasıl Yapılır?

VRF Klima Montajı Nasıl Yapılır?

Günümüzde klima ve havalandırma sistemleri sıklıkla kullanılan iklimlendirme alternatifleri arasında yer almakta. VRF klima sistemleri de bu iklimlendirme seçenekleri içindeki önemli bir eleman. Esnek montaj seçenekleri ve yüksek enerji verimliliği ile sıklıkla tercih edilen VRF klimalar, kullanım açısından da kolay bir yapıya sahip. Kullanım alanları ise genellikle büyük binalar ve işletmelerdir.

Klima Kompresörü Devreye Girmiyor, Ne Yapmalı?

Klima Kompresörü Devreye Girmiyor, Ne Yapmalı?

Günümüzde sık kullanılan iklimlendirme sistemlerinden bir olan klimalar, yaz kış evlerimizi ideal sıcaklığa getirmemize yardımcı oluyor. Yaşam alanları için önemli bir konfor unsuru klimalar sıcak ve soğuk havaların vazgeçilmezleri arasında. Fakat kullanıma bağlı olarak zaman zaman arızalanabiliyor.

Klima Faturaya Ne Kadar Yansır?

Klima Faturaya Ne Kadar Yansır?

Günümüzde klima kullanımı oldukça popüler olup gün geçtikçe artmakta. Ev veya iş yeri fark etmeksizin birçok mekanda kullanılan klimalar hem serinlemek hem de ısınmak için tercih edilebiliyor. Birer ihtiyaç haline dönüşmüş olan bu iklimlendirme sistemleri beraberinde konforlu bir kullanım alanı da sunuyor. Yaz kış fark etmeksizin kullanılan klimalar hakkında en çok merak edilen ve önemli sorulardan bir tanesi ise klima faturaya ne kadar yansır, sorusu oluyor.

Klima Isıtma Modu Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Klima Isıtma Modu Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Kışların giderek daha da soğuması ve kış hava koşullarının her yıl daha da çetinleşmesiyle birlikte artık bir çoğumuz kombi gibi geleneksel ısıtma yöntemlerine ek olarak klimada ısıtma modu kullanmayı da tercih ediyoruz. Evimizde daha iyi ısınmak ve belirli odaları daha çabuk bir şekilde sıcak konuma getirmek için klima ısıtma modu oldukça kullanışlı bir klima modu olarak karşımıza çıkıyor. Peki klima sıcak üfleme modu tam olarak nedir, nasıl çalışır ve en verimli şekilde nasıl kullanılır? Detaylarına hep birlikte gelin, bu yazımızda bakalım.

Klima Odanın Neresine Monte Edilmeli?

Klima Odanın Neresine Monte Edilmeli?

Klima satın alırken düşünülmesi gereken birden fazla faktör vardır. Eviniz için yeni bir klima alırken ihtiyaçlarınıza uyacak doğru boyut ve modeli kurmak son derece önemlidir. Yanlış boyutlandırılmış bir klima, nemi korumakta veya nemi gidermekte zorluk yaşayabilir, daha düşük ısıtma ve soğutma performansı gösterebilir ve bunların tümü konfor sorunlarına yol açabilir. Klima odanın neresine monte edilmeli de göz önünde bulundurulması gereken bir diğer sorudur.

Klimasız Ev Nasıl Soğutulur?

Klimasız Ev Nasıl Soğutulur?

Yaz sıcaklıkları kavurucu noktalara geldiğinde serin kalmak ve evinizi serin tutmak zor olabilir; çoğu durumda da bu bir klima olmadan neredeyse imkansızdır. Bu durum sıcak çarpması veya sıcak bitkinliği gibi bazı ciddi sağlık sorunlarına yol açabilir; bu nedenle aşırı sıcaklar bastığında önlemlerinizi almanız ve kendinizi korumanız çok önemli hale gelir. Evinizi serinletmeniz gerekiyorsa ve henüz bir klima satın almadıysanız, klimasız ev nasıl soğutulur stratejilerimizi deneyebilir ve klimasız evi soğutma taktiklerimizden yararlanabilirsiniz.

Ofiste Serin Kalmanın Yolları

Ofiste Serin Kalmanın Yolları

Son zamanların en yüksek sıcaklarını yaşadığımız bir dönem içerisinde olduğumuz bir gerçek. Hal böyleyken düzenli olarak ofise gitmek ve ofiste serin kalmaya çalışmak bazen gerçekten de zorlayıcı olabiliyor. Sıcaklıkların daha da artmaya meyilli olduğu yaz aylarında ofiste serin kalmanın yollarını arayanlardansanız, yalnız değilsiniz. Klima kullanımı başta olmak üzere ofiste serin kalmak için yapabileceğiniz birden fazla şey var. Şimdi gelin, ofiste geçirdiğiniz vakti daha konforlu ve en önemlisi de bunaltıcı sıcaklıklardan uzak kılacak ipuçlarını birlikte öğrenelim.

Klima Soğutmuyor, Ne Yapmalı?

Klima Soğutmuyor, Ne Yapmalı?

Klimanızı gece gündüz çalıştırıyorsanız ve hala kendinizi fırında yaşıyormuş gibi hissediyorsanız bu yazı tam size göre! Görünüşe göre sahip olduğunuz klima soğutmuyor ve kendisinden ihtiyacınız olan performansı elde edemiyorsunuz; dolayısıyla da bir anda bunaltıcı ve sıcak bir evde sıkışıp kaldınız. Bu gibi bir durumda klima soğutmuyor, neden sorusunu sormanız çok normal. Şimdi gelin, bu yazımızda klima neden soğutmaz ve bir klima eskisi gibi soğutmuyor ise ne yapmalı, birlikte öğrenelim.

1 2 3 4 5
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.