TOSHIBA Klima Soğuk Ayarı Nasıl Yapılır?

Toshiba klima soğuk ayarı iklimlendirme cihazınızın kumandası aracılığıyla kolayca gerçekleştirilebilir. Özellikle yaz aylarında ya da sıcak hava şartlarının hâkim olduğu dönemlerde bu ayarlamaları kullanarak evinizi, ofisinizi, yaşam alanınızı soğutabilirsiniz. Kompakt, sade ve kullanıcı dostu tasarıma sahip kumandanız sayesinde Toshiba klima soğuk ayarlarını gerçekleştirebilir, ortam havasında dilediğiniz sirkülasyonu sağlayabilirsiniz. İçeriğimizi takip ederek siz de klima kumandanızdaki soğutma ayarlarının ince detaylarını öğrenebilir, kolayca iklimlendirme sağlayabilirsiniz.

Toshiba Klima Kumandası İle Soğuk Ayarı

Toshiba klima kumanda soğuk ayarı işlemlerinizi kolayca gerçekleştirmenizi sağlıyor. Bunun için kumandanızın fonksiyonlarını, tuş sistemini ve benzeri ince ayarları öğrenmenizde yarar var. Farklı klima modelleri, kumandadaki tuşların hangisinin soğutma ayarı yapabildiğine yönelik soru işaretleri oluştursa da aynı / benzer tasarımlar burada işleri kolaylaştırıyor. Yapmanız gereken ilk işlem tabii ki kumanda üzerindeki kırmızı renkli “açma – kapama” tuşuna 1 kere basmanız. Toshiba klima kumandası soğuk ayarı tıpkı diğer ayarlamalar gibi ancak kumandanız aktif hâldeyken gerçekleşebilir. Kumandanızı açtıktan sonra ise tıpkı sıcaklık ayarı yaparken olduğu gibi önce “MODE” tuşuna basmanız gerekiyor. “MODE” tuşu, klimanızdaki sıcaklık – soğukluk ayarına geçiş yapmanızı sağlar. “MODE” tuşuna, kumandanızın ekranına kar sembolü gelene kadar art arda basmanız gerekiyor. Şayet “MODE” tuşuna art arda basarsanız çalışma modlarına ait semboller ekranda sırasıyla karşınıza gelir. Ekrana bu modlardan kar sembolü geldiğinde ise artık Toshiba klima soğuk ayarı için doğru yerdesiniz. Ardından ortam sıcaklığını seçmek için “TEMP. ▼ ▲” tuşlarını kullanmalısınız. Yukarı ve aşağı dereceleri belirlemenize yardımcı olan bu tuşlar sayesinde ortamı dilediğiniz seviyede soğutabilirsiniz. Bu işlemi yaparken önerimiz, kumanda ekranını takip etmeniz. Böylece Toshiba klima soğuk modu işlemini aktifleştirirken hangi dereceyi ayarladığınızı da görebilirsiniz.

Toshiba Klima Soğuk Ayarlarında Fan Hızı

Artık Toshiba klima soğuk ayarı nasıl yapılır öğrendiniz ve belki de şu an ilgili tuşlarla ideal dereceyi hazırladınız. Peki tüm bunlara ek olarak fan hızının bu süreçteki rolü nedir? Yaptığınız soğukluk ayarlarından sonra “FAN” tuşunu kullanarak ortam için uygun fan hızını seçebilirsiniz. Fan hızları klimalarda genel olarak otomatik, düşük, orta, yüksek gibi derecelere sahiptir. Örneğin, sıcaklık ayarı yapılmayan klimaların ortamda hava akışı sağlaması için fan modu devreye sokulabiliyor. Klimalardaki fanlar, üfleme hızının boyutunu belirlemeye yarıyor. Yani, ortam için ideal soğukluk ayarını devreye soktuktan sonra üfleme hızını da fanlar sayesinde belirleyebilirsiniz. Kumandadaki “FAN” tuşunu kullanarak fan hız seviyesini belirleyebilirsiniz. “FAN” tuşuna basarken de yine kumanda ekranına bakmanızda yarar var. Uygun bir fan hızını ancak ekrandan takip ederek belirleyebilirsiniz. Toshiba klima soğuk ayarlamalarını böylece başarıyla gerçekleştirebilirsiniz. Farklı Toshiba klimalarındaki süreçler de bu şekilde ilerlediğinden, cihazınızın modeli değişse de bu şekilde kolayca soğutma gerçekleştirebilirsiniz. Belirlediğiniz soğukluk derecesinin üfleme hızını fan ile seçtikten sonra ortam kısa sürede soğumaya başlayacaktır. Geriye bunaltıcı yaz sıcaklarına rağmen evinizde serinliğin tadını çıkarmak kalıyor.

Klima Soğuk Ayarıyla İlgili Bilmeniz Gerekenler

Ev, ofis gibi farklı pek çok yaşam alanında yaz sıcakları baskın olmaya başladığı zaman klimaların soğukluk ayarları hemen devreye giriyor. Bununla beraber soğukluğun kaç derece olarak ayarlanması gerektiği de önemli. Örneğin, gereğinden fazla bir soğukluk derecesi daha sonra ciddi rahatsızlıklara neden olabilir. Yaz aylarında klimanızın kaç derece olması gerektiğini merak ediyorsanız kabul görmüş belli başlı bilgilere başvurabilirsiniz. Mesela yaz aylarında dış ortam havasının 7 ila 8 derece altında bir ayarlama ideal olabiliyor. Yani, dışarıda hava 32 derece ise iç mekândaki klimanızı 24 ya da 25 dereceye getirebilirsiniz. Daha fazla derece farkları, çeşitli hastalık ya da rahatsızlıkların sebebi olabilir. Mekânın büyüklüğü, ortamdaki kişi sayısı da dereceyi belirlerken dikkat etmeniz gerekenler arasında. Terli vaziyetteyken soğuk üfleyen klimanın karşısına oturmamak da önemli. Dilerseniz İletişim sayfamızdaki irtibat kanallarından bize ulaşarak da diğer merak ettiklerinize yanıt alabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.