Toshiba Klima Arıza Kodları Nelerdir?

Hem yaz hem kış aylarında kullandığımız klimalar farklı oda büyüklükleri ve kapasite gereksinimleri gözetilerek tercih ediliyor. Siz de ihtiyacınıza yönelik bir klima satın alarak bulunduğunuz mekanlarda aradığınız konfora kavuşabilirsiniz. Ancak her elektronik alette olabileceği gibi iklimlendirme cihazları olan klimalarda da zaman zaman arızalar baş gösterebilir. Bu gibi zamanlarda klima arıza kodlarını okuyarak cihazın ne sebepten bozulduğunu anlamanız mümkün. Aşağıda Toshiba marka klima tercih edenler için en temel Toshiba klima arıza kodlarını sıralamaya çalıştık. Siz de evinizde ya da ofisinizde Toshiba klima kullanıyorsanız, bu arıza sinyallerinden uygun olanlarını öğrenerek sorununuza hızlıca çözüm bulabilirsiniz.

Toshiba Klima Arıza Kodları

Toshiba'dan satın aldığınız klimalarda meydana gelebilecek belli başlı arızalar ve bunların arıza kodlarını aşağıda görebilirsiniz. Ancak belirtmekte fayda var ki aksaklık ne olursa olsun arızayı kendiniz tamir etmek yerine size en yakın Toshiba Yetkili Servisi ile iletişime geçmeniz en sağlıklı yol olacaktır.

E01 Arızası: Toshiba klima E01 arızası, bu marka klimalarda karşılaşılan en yaygın arıza tipidir ve uzaktan kumanda ile iç ünite arasında meydana gelen bir iletişim sıkıntısının var olduğu anlamını taşır. Çoğunlukla iç ünite kapalı olduğunda bu arıza baş göstermektedir.

E02 Arızası: Yerel kontrol cihazı hatası demektir.

E03 Arızası: İç ve uzaktan kumanda iletişim hatası anlamına gelir.

E04 Arızası: Toshiba klima E04 arızası haberleşme hatası olarak da tanımlanır. Bu arıza meydana geldiğinde iç ünite (ikiz röle hariç) dış üniteden hiçbir iletişim almaz.

E08 Arızası: Tekrarlanan iç ünite adresi demektir.

E09 Arızası: Bir gruba bağlı iki kontrol cihazı hatasıdır.

E10 Arızası: İç ünite PSB hatasıdır.

E12 Arızası: Otomatik adres başlangıç hatasıdır.

E14 Arızası: Otomatik başlangıç hatası.

E15 Arızası: Hiçbir kapalı açık adres yok uyarısı.

E16 Arızası: Bağlı iç ünitelerin iletişim hatası.

E18 Arızası: Ana iç ünite ile bağımlı iç ünite veya üniteler arasındaki iletişim hatası.

E19 Arızası: Açık başlık birimleri miktarı arızası.

E20 Arızası: Otomatik adres problemi.

E23 Arızası: Dış ünite arasında iletişim hatası.

E25 Arızası: Bağlı dış ünitelerin yinelenen adı.

E26/E28 Arızası: İzleyici dış ünite hatası.

E31 Arızası: IPDU iletişim hatası.

F01 Arızası: Kapalı TCJ (sıvı) sensörü hatası.

F02 Arızası: Kapalı TC2 (buhar) sensörü hatası.

F03 Arızası: Kapalı TC1 sensörü hatası.

F04 Arızası: Dış birim TD (boşaltma) sensörü hatası.

F05 Arızası: TD2 sensörü hatası.

F06 Arızası: TE1 (makara) sensörü hatası.

F07 Arızası: 17927 sensör hatası.

F08 Arızası: Dış birim TO (ambient) sensör hatası.

F10 Arızası: Kapalı birim TA (dönüş havası) sensör hatası.

F12 Arızası: TS1 sensör hatası.

F13 Arızası: TH sensör hatası.

F15 Arızası: Sensör hatalı bağlantı.

F16 Arızası: Açık basınç sensörü hatalı bağlantı.

Toshiba VRF Klima Arıza Kodları

Toshiba klimalarda her ne kadar ender görülse de her teknolojik cihaz gibi arızalar söz konusu olabilir. Eğer siz de VRF klimanızla ilgili yaşadığınız sorunlarda Toshiba VRF klima arıza kodlarına hakim olursanız, cihazdan gelen sinyalleri yetkili servise anlatma konusunda başarılı olur ve sorununuzun çözümüne kısa sürede ulaşabilirsiniz. Örneğin, en sık karşılaşılan VRF klima arızası E06 hatasıdır. İç ünitede meydana gelen bir arızanın sinyallerini veren bu uyarı size teknik servis desteği konusunda yardımcı olacaktır. VRF klimalara ek olarak Toshiba portatif klimalarda meydana gelen aksaklıklar için de bazı hata kodları söz konusu. Gelin taşınabilir Toshiba klima arızalarına hep birlikte bakalım.

E1 Arızası: Oda sıcaklık sensörü hatası.

E2 Arızası: Evaporatör sıcaklık sensörü hatası.

E3 Arızası: Kondenser sıcaklık sensörü hatası. (Sadece belli modellerde)

E4 Arızası: Ekran paneli iletişim hatası.

P1 Arızası: Alt tepsi dolu uyarısı. Bu sorunun çözümü için öncelikle tahliye hortumunu bağlayın ve burada toplanan suyu boşaltın. Eğer arıza kodu tekrarlanırsa Toshiba yetkili servisini çağırarak destek almayı deneyebilirsiniz. Tüm bu Toshiba klima arıza kodları, cihazınızda meydana gelen aksaklıkların çözümü için size yol gösterici görevi görüyor. Siz de bu kodlardan biri ya da birkaçıyla karşılaşırsanız yapmanız gereken ilk şey bir Toshiba teknik servislerinden destek almak olmalı. Ayrıca yetkili kişilere arızalardan bahsederken yeterince açık ve detaylı olmanızda ve cihazınızın modelini belirtmenizde fayda var.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.